| Thestyu a întrebat:

am o problema, de o saptamana jumatate ma doare in spatele capului in stanga sus, sunt un fel de pulsatii/bătăi acute, nu imi trece deloc, este foarte enervant nu mai rezist.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medic sa ti se faca o radiografie craniana sau RMN.
Cat timp petreci pe telefon sau computer?
Ia o pauza de 1-2 saptamani de la statul pe telefon si pe orice ecran electronic, sa vezi daca trece durerea.

| Thestyu explică (pentru Violleta2022):

Sincer am avut un program foarte nasol cu carantina asta stateam incontinuu pe telefon la calculator ma jucam sau la televizor ma culcam la 5 6 dimineata ma trezeam pe la 2 si iar la fel.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Thestyu):

Poate-i cazul sa le elimini atunci, ca iti afecteaza creierul, odata ce au aparut dureri.

| Thestyu explică (pentru Violleta2022):

De 4 zile nu am mai stat si nu este nici o ameliorare

| Violleta2022 a răspuns (pentru Thestyu):

De fapt nu au trecut nici 2 zile de cand ti-am spus asta, deci nu pot fii 4 zile... ai postate pe 23 aprilie si azi este 24 aprilie.

ma rog, va trebuiis a intelegi un lucru important, va trebuii sa renunti definitiv la telefon, computer, laptop, tableta sau orice joc electronic pe o perioada de minim 2 saptamani, ca sa nu mai ai durerile de cap. Cu 1 floare nu se face primavara!
Am spus DELOC, nu foloseste putin sau numara zilele pe sarite.
In fond, este sanatatea ta., nu a mea, si depidne doar de tine daca vrei sa iti revii sau nu.

| Thestyu explică (pentru Violleta2022):

Eu cred ca nu ne intelegem, daca eu am scris ca de 4 zile nu am mai stat, nu inseamna ca nu am mai stat de cand mi ai scris tu...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Thestyu):

Eu m-am referit la topicul deschis de tine.
Cum multi exagereaza, nu ti-am dat credit, fiindca nu ai mentionat niciunde in topicul initial, ca nu ai mai stat de 4 zile pe computer.