| liviunm a întrebat:

am o problema, mancarimi de piele si imi apar niste cosulete marunte pe corp. Da fie de la lactate? Consum zilnic iaurt, smantana din magazine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Tot ce e posibil sa fie de la lactate.
Dar chiar si daca nu ar fi aparut probleme, nu este sanatos a se consuma prea multe lactate. Si mai ales smantana care este grasa. Prea multa grasime, chiar si pentru o persoana slaba, va face rau, si mai ales ficatului.

| Țoglă a răspuns:

Mergi la medicul de familie să te consulte. E gratis.

| elcosmin a răspuns:

Poate sa fie si de la alimentatie, poti sa ai o ciuperca la nivelul pielii, dau pur si simplu pielea reactiomeaza la creme/sapunuri/geluri de dus/spray-uri din comerț. Probabil ca esti alergic la ceva. Dar intai si intai umbla la alimentatie. Bafta!

| Vacarescu_Adi_1975 a răspuns:

Consumi prea putine dulciuri, faci efort prea mare

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vacarescu_Adi_1975):

Cred ca ai vrut sa spui prea multe, dulciurile inrautatesc acneea laughing