| liviunm a întrebat:

am o problema, imi apar pe corp cosuri marunte. Oare sa fie de la dulce, sucuri cafea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| QElenaBoghiu a răspuns:

De ce apar coșurile?

Hormonii sexuali dezvolta activitatea glandelor sebacee, astfel aparand cosurile.

Eu iti spun din propria experienta am avut la fel ca tine cosuri si dupa 2 saptamani de la utilizarea sucului din lamaie si a zaharului pus pe un disc demachiant am scapat de ele :* iti recomand si tie ( dupa ce aplici sucul de lamaie lasa-l sa se usuce 5-10 minute si clateste )

| gogu220 a răspuns:

De la lipsa de alcol. Extern dă cu carmol să dezinfectezi coşurile iar intern dă cu votcă până trece. Dacă nu reuşeşti, încearcă să mergi la un medic dermatolog. E posibil să ai ceva în sânge.

| catablondu a răspuns:

Salut,
dacă apar regulat, poate fi vorba și de o alergie.
Recomand consultarea unui medic dermatolog / alergolog.
O zi bună!

Răspuns utilizator avertizat