| Sara2 a întrebat:

Am o stare de agitaţie inexplicabilă pe care nu pot să o controlez. Mă simt foarte nervoasă şi agitată. Nu-mi place deloc să mă simt aşa. Cum o pot amealiora? Nu beau coca cola, cafea etc! Nimic din ce conţine cofeină

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Incearca sa iei magneziu cu b6, te linisteste, te calmeaza, te relaxeaza, ajuta la psihic si la sistemul nervos si nu are reactii adverse neplacute, excesul eliminandu-se prin urina, dar tu ia doza zilnica recomandata.Ca asa e bine.Eu iau Maxi Mag capsule de la Zdrovit deja si parca simt ca nu mai am anxietate si neliniste.Iti recomand sa iei magneziu cu vitamina b6, e bun pentru.ce ai t! Gasesti la farmacie, fara reteta.Sanatate!

| Adry05 a răspuns:

Fa-i sport.

| Lostlyric a răspuns:

Sport si, daca esti femeie, incearca sa combini magneziul cu vitamina C, nu cu vitamina B6. Vitamina C este solubila in apa si ajuta magneziul sa se asimileze foarte bine, plus ca aceasta combinatie te ajuta nu numai sa te scapi de starea de agitatie si nervozitate dar iti va intari sistemul imunitar si te va ajuta sa gandesti mai bine. Incercate pe propria-mi piele. Desi B6 este recomandat cu magneziul, pentru o femeie, nu este combinatia cea mai fericita, orice compus al vitaminei B aducand un plus in greutate. Pentru a-ti procura necesarul de vitamina B, mai bine il procuri din alimentatie.
De asemenea, incearca sa reduci factorul de stres pe cat posibil.

| Denila123 a răspuns:

Ea de la farmacie un ceai, de linistire,