| anonim_4396 a întrebat:

Am observat pe pielea penisului niste pete rosii.(pe partea care e vizibila cand e decalotat) Si pe unde eiese urina imi pare ca e inconjurat de ceva roseata. E ceva de care nu trebuie sa ma alarmez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu, pentru ca e o zona sensibila, si mai apar mici iritatii si sensibilizari, dar e si o zona care se reface foarte usor. Normal da noi barbatii suntem mereu atenti la bijuteriile de familie, dar in general e buna o anumita ingenuitate fata de corp, e ca si un meserias care nu lucreaza la fel de bine cand esti cu ochii pe el. Salut.

| SkyPilot a răspuns:

Cat timp nu ustura si nu doare si nu arata ca o ciuperca sau ca o iritatie, probabil ca nu e nimic deosebit.

| Xpressurself a răspuns:

In general fetele cand se epileaza si ating cu acea crema zona genitala dezvolta o ciuperca in vagin si dupa un contact sexual, la un baiat pot sa apara unele semne asemanatoare. daca e asa atunci nu te alarma, se vindeca in cateva zile cu un tratament de la medicul de familie. tot in aceeasi ordine de idei se poate sa fi atins clanta la o baie publica. la fel medicul tau va sti ce ai.
nu este capat de lume dar mai bine sa te vada un specialist.

| Alexu2004 a răspuns:

Cum a spus si el, daca nu ustura nu e nimic rau, dar ia ceva.