| Lory37 a întrebat:

Bună ziua, am primit ovule canesten pentru infecție. Aseară l am introdus pe primul iar acum am simțit cum curge ceva, este normal sa curgă din medicament afara după ce se dizolva
?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Da! Tocmai de aceea este recomandat sa il aplici seara, inainte de culcare, pentru a evita pozitia verticala a corpului din timpul zile.
Pozitia orizontala a corpului permite substantelor active sa ramana in mare parte in interiorul vaginului.
Dimineata, cand te ridici din pat, normal ca gravitatia isi va face treaba.
Important este sa ai o igiena corespunzatoare.Atat seara, inainte de a aplica ovulul, cat si dimineata.
Numai bine!

1 răspuns:
| Felys a răspuns:

Da normal ca trebuie sa curga, unde ai vrea sa ramana acolo?