| misker a întrebat:

Am prins o minge de handbal si m-am lovit la un deget de la mana stanga(cel intre cel mic si al treilea). Daca nu misc acel deget nu ma doare, dar daca il intind sau il indoi ma doare.Am senzatia ca mi-am rupt degetul.Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vladuss09 a răspuns:

Stiu prin ce treci. Pates asta foarte rar, doar ca eu primesc cu mingea de baschet (joc baschet). Doare foarte tare cand incerci sa il inchizi, dar nu ii rupt. Este doar umflat. Peste 1-2 saptamani iti trece. Nu aice sa faci sa treaca mai repede (poate daca pui gheata).
Sper ca te-am ajuat happy