| sheyla a întrebat:

am si eu o intrebare :de 2 zile ma confrunt cu o urticarie cronica, am luat niste antibiotice(oxacilina|) si ipubrofen pentru dureri dentare 5 si 4 buc in 2 zile, si de atunci a aparut urticarea.am chemat salvarea de 3 ori, mi-a facut hidrocortison injectabil, si am luat o pastila de symphoral pe data de 15.05 la ora 9.30,iar apoi pe data de 16.05. la ora 1.30 dimineata, apoi in jurul orei 8.30 am chemat din nou salvarea si mi-a facut un hydrocortison inject. dar tot nu mi-au disparut bubele si mancarimea, mi-au spus ca am alergotermie. mi s-a recomandat de catre medic xyzal 2/zi, dar eu am luat doar symphoral pentru ca nu gasisem xyzal.acum l-am cumparat si vreau sa stiu daca pot lua xyzal la aceasta ora17.30 daca dimineata am facut acea injectie.as putea sa urmez tratamentul cu un xyzal dimineata si un symphoral seara? ce alte sfaturi imi dati sa scap de aceasta cumplita urticarie? va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Avand in vedere cantitatile si natura medicamentelor eu zic ca mai bine intrebi o persoana avizata, trimite pe cineva din casa pana la o farmacie, te poate sfatui si un farmacist la fel de bine nu e nevoie neaparat de medic, dar macar e cineva avizat nu un sfat primit pe net.
BAFTA SI SANATATE MULTA.

| danielpaun292141 a răspuns:

Ma confrunt cu urticarie cronica de 1 an... daca iti vine sa crezi