| Alexandrapopescu34 a întrebat:

Bună ziua, sunt puțin nelămurita pana acum am avut simptome de sarcina, am avut relații intime în perioada fertila țin sa precizez ca ne dorim un bebe am făcut un test acum 4 zile a doua liniuta ușor vizibila, normal trebuia sa îmi vina menstruație mâine, astăzi am semnalat o sângerare maronie, am simptome de greata, sâni întăriți dureroși, dar țin sa cred ca nu sunt ????

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Sângerarea este când s-a produs nidația, fixarea oului fecundat în mucoasa uterină. Dacă ți-a ieșit și a doua liniuță un pic ștearsă, mai repetăți testul peste câteva zile, atunci Hcg din urina va fi mai puternic. Ori cel mai sigur test este cel de sânge beta hcg.
Succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca menstra trebuie sa-ti vina maine, testul acela de sarcina este facut incorect si inutil!

Un test de sarcina se face DUPA 7-10 zile, de la intarzierea menstrei (cand ai ciclul de tip regulat).
Pentru femeile cu cilul neregulat, testul se face DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

| Paula2018 a răspuns:

Mai fa un test, vezi cat tine sangerarea, mergi la un gine.