| Ellena_Karina_2001 a întrebat:

am și eu o întrebare, luna trecută mi-a venit menstruația pe 22 și a ținut 5 zile, cu întârziere de 2 zile,aveam simptome normale,luna aceasta am avut contacte sexuale protejate,de mai multe ori,dar a venit perioada menstruala și sânii au început să se umfle,să devenim mai sensibili și puțin dureroși când apăs, sunt așa de vreo 2 zile,dar burta nu mă doare deloc, știți cumva ce ar putea cauza aceste simptome? Pot fi însărcinată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| teo530 a răspuns:

Fa un test de sarcina sau un control la ginecolog

| NicoleEazi a răspuns:

Daca au fost contacte protejate nu vad de ce ai fi insarcinata, pentru linistea ta sufleteasca poti face un test simplu.