| stickye a întrebat:

Salut am 16 ani. In ultimul timp de la 2 serii a cate 15 abdomene pe zi am inceput sa fac cate 150 de abdomene in serii de 15 si 25 de abdomene (25 faceam foarte greu) si in partea abdomenului dreapta deasupra bazinului mi s-a umflat un pic. Cand stau intins pe spate simt ceva acolo si as vrea sa stiu daca e "hernie abdominala"

Răspuns Câştigător
| MrMuscolo a răspuns:

Nu are cum sa fie hernie abdominala laughing, insa te sfatuiesc sa renunti la atatea abdomene, pentru ca nu vei avea nici rezultate si iti vei rupe si carca laughing

Abdomenul se face prin alimentatie 90% si abdomene 10%

Incearca sa mananci lapte, carne, oua, branza(cuptor/gratar) si fa mai putine abdomene, si nu zilnic happy

Răspuns utilizator avertizat
| MrMuscolo a răspuns (pentru deundecumpar):

Domnule culturist ati auzit de crunch?
http://www.getfit.ro/antrenament/exercitii-culturism/crunch.html

PS: Daca nu ai nici o legatura cu sportul, du-te la alta categorie :)

| stickye explică (pentru MrMuscolo):

Si atunci ce ar putea fi?

4 răspunsuri:
| stickye explică:

Si atunci ce poate fi daca simt cand stau intins pe spate ca ma "jeneaza" ceva?