| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua am si eu o problema,cand stau culcat pe o parte sau pe burta simt inima batand exagerat de tare si in stanga si in dreapta, dar cand imi iau pulsul si tensiunea sunt normale adicq 12 cu 7 si pulsul 85

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista posibilitatea de a simti bataile cardiace exagerat de tare. Cu cat esti mai atent la functia inimii cu atat simti bataile mai tare. Nu are legatura cu cat de tare bate inima ci cu cat de atent esti tu la ea

| Florentin100000 a răspuns (pentru Brigaela):

Da pot sa patesc cevA daca totul este in regula?

| Brigaela a răspuns (pentru Florentin100000):

In orice moment poti pati ceva, de exemplu te poate calca o masina. Daca ma intrebi daca poti pati ceva fiindca iti asculti bataile cardiace, nu, evident, cum sa patesti ceva de la simplul fapt ca asculti niste zgomote?