| Florentin100000 a întrebat:

Buna seara am si eu o problema,cand stau culcat pe o parte,sau intins pe burta,imi aud bataile inimii foarte tare,extrem de tare chiar,se aud chiar foarte tare si cand pun capu pe perna le aud in urechii,supriza mare e cand imi iau pulsul il am normal 70, 86 etc...ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ar trebui sa te consulti cu un medic neurolog.
Poate ai tensiune mare la nivelul capului, ce poate duce chiar si la stroke!

| Ramina a răspuns:

Si eu patesc la fel, nu e nimic in neregula, mai ales daca ai pulsul in regula.
Simti asa datorita pozitiei in care stai in pat (mai ales cand stai pe partea stanga) si pentru ca este liniste si se aude/simte mai puternic.
Eu imi luam pulsul si ma calmam cand vedeam ca e ok, la un moment dat imi facusem si EKG ca sa fiu sigura, si nu aveam nimic.
E ceva normal, nu te ingrijora, doar daca creste pulsul peste 90 in stare de repaus ar trebui sa iei masuri.

| christall a răspuns:

Sa iti iei si tensiunea. De obicei se poate intampla de la tensiunea mare, chiar daca pulsul de normal.

| christall a răspuns:

Aa..am uitat sa-ti spun sa incerci sa te odihnesti mai mult, poate fi si de la oboseala si stres.

| DavidoffUser a răspuns:

Aoleu doamne! Si ai problema asta de mult timp?

Răspuns utilizator avertizat
| Iuliaaa0298 a răspuns:

Exact asta mi se intampla si mie...

| litteram29 a răspuns:

Tulburari de anxietate, vb cu un medic ok, exista antidepresive si terapii gratuite...muzica,plimbare etc. se poate trece peste, solutia este doar la tine.
http://anunturigratis.info