| andrei_5375 a întrebat:

Buna ziua!
am si eu o problema de cativa ani, in fiecare vara cand este cald afara imi apar pete rosii pe picioare care dispar in aproximativ 5 minute dupa ce intru in casa. Nu deranjeaza cu nimic nu ma mananca nu inteapa nu nimic.
credeti ca este ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Schizophrenic a răspuns:

Esti doar sensibila la ceva (ai alergie). Ar trebui totusi sa consulti un medic pentru o crema sau ceva, dar nu cred ca e motiv de ingrijorare.

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu cred, că este o uşoară formă de alergie la soare. Dacă vei folosi mereu creme de protecţie solară, vei scăpa de această problemă.
Dar cel mai bine ar fi să consulţi un dermatolog. Succes!

| jasmine11 a răspuns:

Nu e nimic grav noi le numim bubite de caldura ti se fac de la caldura prea mare

| PufulethePuffy a răspuns:

Nu cred dar ar trebui sa consulti un specialist dermatolog