| RobbyE a întrebat:

Am si eu o problema de sanatate pe care refuz sa o rezolv la medic(m-am saturat de indopari cu pastile care nu-si fac efectul).

Simptome:
- intepaturi puternice in partea superioara a abdomenului
- am un disconfort stomacal mai tot timpul
- gaze
- imi chioraie matele si inainte si dupa masa
- dupa ce mananc am o stare de greata si imi vine sa ragai

Ce as putea sa am? Ce tratamente imi recomandati? Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

Probabil gastrita. sa nu faci naiba ulcer.

| RobbyE explică:

Plesneasca*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la medic! Problemele medicale nu se pot rezolva pe internet.

| RobbyE explică (pentru anonim_4396):

Daca as avea o doctorita de familie care isi mai aminteste ca trebuie sa treaca pe la cabinet poate as fi de acord cu tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RobbyE):

laughing Deci, despre asta era vorba. Fa un efort, si mergi la un medic gastroenterolog. Nu-i de gluma cu sanatatea. Oricum, medicul de familie te-ar fi trimis la un medic cu specialitatea asta. Da-i dracului de bani, gandeste-te in primul rand la tine!