| Rooobi a întrebat:

Am si eu o problema ieri la scoala mi-am,, zgariat" o alunita de pe gat si mi-a curs sange. Azi am fost la dermatos si doctorul de acolo mi-a dat sa cumpar un spary dezinfectant si niste pastile si a zis sa vin peste o saptamana la control sa vada daca s-a vindecat sau alunita trebuie cutata. As vrea sa intreb ce inseamna cutata adica o scoate, cu laser sau ce? Si as vrea sa stiu daca am de ce sa ma ingrijorez? Astept raspunsuri in special celor care au avut probleme asemanatoare si va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Cut =a taia, a sectiona! Urmeaza tratamentul prescris si nu vei avea probleme, trateaza cu seriozitate!

| Fujitzu a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar din ce am auzit daca te zgarii la o alunita cica faci cancer la piele. Nu cer funda dar intereseaza-te! Bafta!