| yourv a întrebat:

Buna ziua! Am si eu o problema. Ma doare capul tare, de vreo cateva zile incontinuu (am luat mai multe pastile de nurofen care nu si-au facut efectul), mi se infunda urechile, imi curge sange din nas, ametesc si pentru o secunda cred ca cad din picioare, ma dor ochii, tusesc rau si ma doare gatul in exterior. Ma puteti ajuta? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Feri5 a răspuns:

Noi nu suntem medici, dar îți sugerez să mergi de urgență la spital, pentru că după cum ai spus, deja îmi dau seama că este o urgență foarte gravă. Sună la 112 și spune-le ceea ce ai scris tu aici.
Sănătate!

| yourv explică (pentru Feri5):

Asa am sa fac, va multumesc! O zi frumoasa in continuare.

| Feri5 a răspuns (pentru yourv):

Cu drag! Asemenea!

4 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

Vorbește cu medicul de familie.

| Nouvel a răspuns:

Ti se infunda urechile, iti curge sange din nas, ametesti si tu stai cu nurofen? Esti inconstient. Cheama ambulanta, nu mai sta asa.