| Ahn a întrebat:

De vreo saptamana am luat o viroza puternica care ma tine la pat. Inafara faptului ca ma doare gatul si tusesc, ma doare capul destul de rau si uneori mi se infunda urechile, ametesc si incep sa aud un zgomot asemanator celui facut de greieri. Pe langa asta, de cateva zile incoace, cand imi suflu nasul descopar o secretie galbena inchegata cu sange. Ar trebui sa fiu ingrijorata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Asa am fost si eu iarna asta. Eu am luat antibiotice si mi-a trecut intr-o saptamana cam asa. Daca poti sa ajungi la doctor ar fi bine, pentru ca el stie cel mai bine ce medicamente sa-ti dea. Daca nu incearca sa bei mai mult ceai cald, inhalatii cu aburi sau alte remedii babesti+sa iei medicamente.

| nelu70 a răspuns:

Ar fi bine sa te consulte un medic. Nu te juca cu sanatatea ta caci poti face complicatii