| nicieunustiu01 a întrebat:

am si eu o problema mare cu mama mea a avut diabet de cativa ani si in urma tratamentelor ia trecut nu mai ia pastille I le-a scos medicul. De cateva zile I se tot face rau analize bune. Dar dupa un RMN s-a descoperit ca are o tumoare la cap pe partea staga din ce mi-a spus ea la telefon este in Germania, precizez ca nu mai auzea asa bine cu urechea stanga, Astept si eu nite pareri, daca este foarte grav. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

O parere exprimata de un neurochirurg de la " Anadolu Medical Center" din Istanbul privind simptomele unei tumori benigne ( care nu este cancerigena):http://www.eva.ro/......54462.html

p.s.Daca are unele dintre simptomele descrise oentru tumorile benigne, atunci, viata ei nu este in pericol! Pe acest neurochirurg ( Prof. Dr. Ahmet Hilmi Kaya) il poti regasi pe site-ul centrului medical Anadolu:http://www.anadolumedicalcenter.ro/medical-speciality/neurochirurgie/

| untu a răspuns:

Nu stim asta! De ce este in Germania? Este la o clinica? Atunci sa consulte medicii in urma analizelor ei ii va spune daca e grav sau nu! Roaga-te acasa si la biserica bunului Dumnezeu, Maicii Domnului si Domnului Iisus Hristos pentru sanatatea mamei tale la o slujba de Sfanta Liturghie si pentru reusita ei la operatie si pentru vindecare! Multa sanatate mamei tale!

| Peridava a răspuns:

Cel mai bine este sa mearga la medic. Noi nu putem sti cit de grav este sau nu. Insa, orice se poate trata/opera.
Sanatate!

| iulian1302 a răspuns:

Buna! Gravitatea problemei este data de tipul tumorii pe care mama ta o are. Adica daca este o tumoare benigna inseamna ca poate fi operata si scoasa afara( ceea ce este bine, sansele de reusita si de recuperare fiind foarte mari) insa daca este o tumoare maligna din pacate nu prea este recomandat ca aceasta tumoare sa fie extirpata deoarece este cancerigena si odata cu extirparea ei cancerul se poate imprastia in tot corpul putand provoca metastaze. Pentru a se stabili natura tumorii se face biopsie( se ia o piesa foarte mica din respectiva tumoare si este analizata). Cel mai bine pentru dansa este sa asculte sfaturile medicilor si sa faca ceea ce spun ei pentru o evolutie cat mai favorabila. Multa sanatate mamei tale!