| numesiprenume0 a întrebat:

Bună ziua! Am simțit un disconfort acum ceva zile in barbă(când firul nu era foarte mare), acum că a crescut am observat o pată in care nu creste păr pe barbă.
Care ar putea fi problema și cum se poate vindeca?
Ofer funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Standt a răspuns:

Ciuperca. Medic.

| ClaRa91 a răspuns:

O pecingine.

| DataScience a răspuns:

Ceva blocheaza zona aia, poate fi stres si corpul iti produce un raspuns autoimun si poate a ales zona aia ca erau mai multi microbi in zona, sau pot fi ciuperci..etc Incearca o solutie de apa in care zdrobesti usturoi/ceapa care sa o aplici in zona o saptamana si o tii la frigider, au putin efect antimicrobian/antimicotic. poti masa zona de mai multe ori zilnic cu solutia intr-un pansament sau ceva si vezi peste o saptamana cum te mai simti, si intre timp bea niste ceaiuri, mananca mai multe legume sa aiba corpul nutrimente