| Alexandru9422 a întrebat:

Salut tpu.am o curiozitate, de cand ma stiu imi creste par pe fata destul de des si repede si asta nu ma deranjeaza ca imi place cu barba dar problema e ca niciodata nu mi-a crescut intr un loc exact sub barbie pot sa stau si luni de zile fac ditai mai barba dar in acel loc niciun fir de par si se vede foarte naspa.care credeti ca ar fi problema si cum se poate rezolva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună!
Eu zic să mergi la un medic.
Sau la farmacie.
Numai bine!

| DavidOsam a răspuns:

Cred ca in locul ala nu creste par sau creste mai greu.
Si eu sunt in situatia ta, doar ca mie nu-mi cresre asa repede, dar cand mai las o tentativa de barba, vad ca am un gol acolo.

| Alexandru9422 explică:

O sa ma duc sa intreb un medic dar ziceam ca poate a mai patit cineva si stie care e cauza.ca culmea e ca in rest imi creste parul ft des deci nu e problema hormonala doar in acel loc imediat sub barba nu da niciun fir de cand ma stiu si nici numi aduc aminte sa ma fi lovit sau ceva acolo

| KARRICK a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci du-te la medicul tau de familie si ati da o reteta sau cv un tratament si iei tratamentul si in cate saptamnai sau poate si chior o luna ati va trece dar nu trebuie sa te barbieresti pentru ca ati creste inapoi.