| LupuMarianD2 a întrebat:

Salut, m-am apucat de sală, am slăbit până acum 12kg, am 183cm și 94kg, dar inca se vede burta și cel mai enervant se vede gușă rolling on the floor la ce greutate trebuie sa ajung sa scap de ele?

7 răspunsuri:
| anonimuIl a răspuns:

Mai slăbește cam 16 kg să ajungi la 78 kg și o să ți se ducă grăsimea și de la gușă și de pe burtă și de pe tot corpul.

| LupuMarianD2 explică (pentru anonimuIl):

Pare mult 16kg dar o sa incerc chiar vreau sa scap de gușă efectiv mi am lăsat barbă doar ca sa nu se vadă

| anonimuIl a răspuns:

La 78 de kg la înălțimea ta de 1.83 o să ți se vadă mușchii de pe abdomen că NU mai e grăsime pe burtă și NU că tragi de fiare.

| MihaiSpeedster a răspuns:

La gusa e foarte dificil, probabil cu operatie estetica e mai simplu. La burta cu multe exercitii de abdomen si cardio. Eliptical, banda sau vasle, preferabil vasle ca iti exerseaza si abdomenul.

| LupuMarianD2 explică (pentru MihaiSpeedster):

Fac abdomen o data la doua zile și fac banda 4 zile pe săptămână

| Jessica1235 a răspuns:

Gușa dispare destul de greu dar dispare. Trebuie să ajungi aproape de greutatea pe care trebuie să o ai la înălțimea ta. Probabil pe la 75-80 kg (poate sub 75 kg) o să poți observa că dispare.

Am avut o colegă care a trebuit să slăbească aproximativ 25 de kg, pe când era grăsuță avea gușă foarte pronunțată iar acum arată superb, i se vede forma fetei, nu o mai are rotundă.

Ai slăbit deja mult, succes în continuare.