| Michael1 a întrebat:

Deci, fac sala de 6 luni si nu se vede asa mare diferenta, pentru ca ba am slabit ba m-am ingrasat. As vrea sa fac patratele, numai ca am grasime pe burta ( numai pe burta ). Cum as putea slabi de grasimea de acolo si in cat timp?

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Sunt destui care le au asa, dar esti tu prea RETARDAT ca sa intelegi ceva

p.s. : cand o sa faci si tu tractiuni cu 30 de kg legate de tine ( la o greutate de 86 ) atnci sa ma comentezi tu pe mine

As vrea sa-mi dai "lesin dintr-o bucata" in fata, ca pe mess sunt multi tari happy

Copii mici si FIRAVI si RETARDATI, ma comenteaza ei pe mine, apuca-te de sah

| Cosmin86 a răspuns:

Asa e, in schimb pentru tine sunt sahul si alte sporturi pe care le poti face cu mainile tale firave si sensibile

| Wehes a răspuns:

Cum sa ai ''patratele'' daca nu ai o alimentatie bine pusa la punct.
Poti sa faci 1000 de abdomene pe zi, ca nu o sa ai in veci patratele.
Poate ai auzit de acea zicala :
''Abdomenul se face in bucatarie'', chiar asa e, prin alimentatie.
In primul rand, renunti la : prajeli, dulciuri, bauturi acidulate ( sucuri, bere, apa minerala etc ) si grasimi.
Ca sa intelegi mai usor : 90 % Alimentatie, 10 % exercitii.
Sper ca ai inteles, Bafta!

| alex118x a răspuns (pentru Wehes):

Deci tu zici ca "patratelele" se fac doar mancand si fara sa faci vreun adbomen pai asta inseamna ca esti un gras care nu are habar de cum se formeaza muschi si nu ai vazut vreo sala de forta in viata ta

| Cosmin86 a răspuns (pentru alex118x):

Se fac, dar esti tu prea copil mic sa intelegi ceva

Ia si documenteaza-te analfabet mic ce esti :
http://www.culturism.ro/......domen.html

| L7w7n7d7 a răspuns:

În 6 luni n-ai făcut pătrăţele?
Păi înseamnă că nu ai o alimentaţie bună.
www.culturism.ro
Cauţi pe acolo, după ce te-ai documentat dacă încă ai nevoie de ajutor te ajută băieţii de pe forum.

| copchiluCUîntrebăriDOI a răspuns:

Fă sport. Nu e de ajuns ca stai pe o banca si ridici greutati. Aleargă, vei slăbi si iti vei menține corpul in forma. Iti dau un link de pe youtube cu ce exercitii sa faci ca sa ai abdomen. Dar trebuie sa respecti programul.
http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

http://www.youtube.com/watch?v=44mgUselcDU

Dupa ce poti sa faci in intregime exercitiile din primul video poti sa incepi la ala doilea.

| Cosmin86 a răspuns (pentru copchiluCUîntrebăriDOI):

Serios? abdomenul se face cu exercitii? alt copil mic laughing

| alex118x a răspuns:

Ca si cunoscator si detinator aunui sixpack, sfatul meu pentru tine este sa faci jogging cu bustul invelit in ceolofan (vb serios, asta te ajuta sa scapi de grasime abdominala)si sa faci multe abdomene la orce ora cat mai multe atat mai bine

| Wehes a răspuns (pentru alex118x):

Cu astea se face six-pack?
Probabil ca esti un slabanog cu un metabolism rapid de ai tu six-pack cu recomandarile tale.