| Theo2k a întrebat:

am un televizor ca tip monitor pentru pc si e cat un monitor si am stat mult timp la el si au inceput sa ma doara ochii cand fac tare stanga sau dreapta sau sus tare si jos, si ma ia o durere. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am un televixor ...si ma i-a o durere"

n-am ințeles, ți-a intrat teveul in ochi?

| HabarnamJK a răspuns:

Ceea ce vrea el sa zica e ca, ii ia televizorul(monitorul) ochii, eu. Ti as sugera sa il schimbi. Depinde si de refresh rate. Daca e mare, e monitorul mai mare. Dar, dauneaza la ochi. Iti sugerez un monitor de cel mult 70-140 Hz, funda?