| Ilie_Robert_1991 a întrebat:

Salut.Cam toata vara am stat pe afara,si am jucat fotbal,mai tot timpul,insa pe la sfarsitul verii a inceput sa ma doara putin in partea dreapta,nu o durere foarte mare,o puteam suporta,apoi au aparut intepaturi pe langa buric si apoi o durere ca cea din partea dreapta, doar ca era in stanga.Am racit ca am stat mult timp transpirat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| BJK1903 a răspuns:

Poate ai apendicita, cel mai bine du-te la un medic. Ti-am lasat un link mai jos, ce inseamna cand te doare in partea dreapta :http://www.contraboli.ro/......ratament/. Sper ca te-am ajutat :)

| Ilie_Robert_1991 explică (pentru BJK1903):

Pai apendicita e atunci cand ai simptome de greata si altele, eu nu am aceste simptome.

| BJK1903 a răspuns (pentru Ilie_Robert_1991):

Uita-te in linkul de jos, acolo iti scrie mai multe diagnostice.

| BJK1903 a răspuns (pentru Ilie_Robert_1991):

Uite ce am mai gasit: Simptomele clasice includ:

- durere surda aproape de centrul sau partea superioara a abdomenului ce devine mai apoi ascutita si se deplaseaza spre partea din dreapta jos a abdomenului. Acesta este, de obicei, primul semn. Sper ca nu gresesc.

| Salontanul a răspuns (pentru Ilie_Robert_1991):

Nici eu n-am avut alte simptome decat durerea si era sa mor. Mergi urgent la medic!

| Ilie_Robert_1991 explică (pentru BJK1903):

Da,dar nu ma doare in jos pe mine, ce pe la sale acolo, daca asa se zice corect, pe langa ficat

| BJK1903 a răspuns (pentru Ilie_Robert_1991):

Cel mai bine te duci la doctor zilele astea sa vezi ce poti sa ai, ca nu e de joaca. happy

| Ilie_Robert_1991 explică (pentru Salontanul):

Nu stii altceva decat sa sperii oamenii? Doamne, am fost la medic si nu a gasit nimic ci doar niste muschi ce se maresc in pubertate.

| Salontanul a răspuns (pentru Ilie_Robert_1991):

E mai bine sa te sperii si sa mergi degeaba decat sa ajungi cum am ajuns eu cu 8 operatii si nici acum nu sunt bine. Nu-ti pare ciudat ca eu sa incerc sa te sfatuiesc de bine si tu sa-mi reprosezi? Mai revizuieste-ti gandirea!

| Ilie_Robert_1991 explică (pentru Salontanul):

Pai decat sa fac un atac de panica din cauza ta, mai bine nu ziceai nimic.

| Salontanul a răspuns (pentru Ilie_Robert_1991):

Atacul ala de panica este diferenta intre viata si moarte. Pe mine n-a avut cine ma "panica" si acum (de 6 ani) trag ponoasele. Dar se pare ca pricepi greu ce inseamna asta! Daca ai sa continui asa viata o sa te loveasca o data. Ai grija!