| TruLove a întrebat:

Are cineva strabism? Am la un ochi strabism din cauza unui traumatism. Iar celalalt ochi este sanatos. Intrebarea mea este,cu ochelari ar trebui sa vad perfect si cu acel ochi? Deoarece si cu si fara ochelarii pe care ii am eu cu acel ochi vad doar f putin, nu inteleg obiectele. Va rog spuneti mi experienta voastra. Stiti un medic cu care as putea discuta aceste probleme online?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Cadalim a răspuns:

Trebuie sa iti schimbi ochelarii. Daca ii aveai de inainte sa suferi traumatismul schimbatii, dar fa-ti un control mai intai.