| Seby80 a întrebat:

As dori o recomandare pentru o slabire rapida. Tot ce trebuie sa fac, pentru a slabi, fara pastile, ceaiuri, etc. Am 70KG si vreau sa dau jos intre 10-20KG, stiu ca dureaza mult, dar... In principiu, pentru grasimea de la burta, picioare, fund si piept. Dau funda si rog multa seriozitate, raspunsurile cele mai complexe se vor lua in considerare, iar cel mai bun va fi recompensat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sfeklasfekla a răspuns:

Du-te si alearga 45 de minute o ora in fiecare zi si daca se poate o data la doua zile mergi la fitness..In schimb alergatul este cel mai bun fie pe banda la sala fie in aer liber nu trebuie sa alergi tare neaparat ca mai rau te obosesti alearga cat poti tu dar sa fie 45 de minute sau o ora si inainte cu 2 ore si dupa tot cu doua ore evita sa fumezi ca poti face stop cardiac...Redu painea din meniul tau si nu manca ce contine multi carbohidrati si evita pe cat se poate de mult prajelile.Nu te astepta sa ai rezultate din prima luna cu munca slabesti, iar cea mai mare prostie este sa iei pastile pentru slabit sau tot felul de produse din aceasta categorie din cauza ca vei slabi repede si vei ramane pe corp cu vergeturi si dupa ce te vei lasa de tratament vei pune dublu sunt instructor de fitness si am avut multe cazuri din astea. Sper ca ti-am fost de folos

8 răspunsuri:
| MyPassion a răspuns:

Pai si eu vreau sa slabesc tot ca tine in putin timp, dar asta nu se poate decat cu o dieta mai greu de tinut, eu o sa incerc dieta cu supa de varza se spune ca vei slabi 7 kg intr-o saptamana, dac-o tii in tocmai cum trebuie, nu cred asta dar insa as fi multumita sa slabesc si 3 kg intr-o saptamana, Bafta la slabit kiss.

| sfeklasfekla a răspuns:

NU te lua dupa astia cu diete fa ce ti-am zis eu si imi vei multumi mai incolo

| Seby80 explică (pentru sfeklasfekla):

Si asa sfatul tau este cel mai bun, si daca ar fi cu dietele tot dupa ureche, fara ulei, etc. o alta intrebare, daca stau pe loc si fac exercitii cum as alerga, au acelasi efect ca alergarea propriu-zisa? si alta intrebare, alergarea usoara sau fortata duce la marirea vitezei plus slabirea grasimii pozitionata la fund? Multumesc anticipat

| sfeklasfekla a răspuns (pentru Seby80):

Daca vrei numai la fund sa slabesti sunt anumite exercitii. daca stai pe loc nu arzi aceleasi calorii ca si cand ai alerga si da daca alergi usor progresiv spre sprint in timp vei avea rezultate bune cel mai bine da-mi accept llg_Art si iti voi raspunde la orice ora

| sfeklasfekla a răspuns (pentru Seby80):

Llg_art si vorbim mai multe! astept

| Seby80 explică (pentru sfeklasfekla):

Add: nrs_onix

| Cosmin86 a răspuns (pentru sfeklasfekla):

Nu exista exercitii sa arzi grasimea doar dintr-o parte a corpului, alea de care zici sunt pentru tonifiere, in niciun caz arderea grasimilor intr-o zona. Grasimea se arde uniform pe tot corpul, e imposibil sa faci altfel.

| Nostress9602 a răspuns:

Buna cam aceesi intrebare am si eu doar ca nu stiu ce sa aleg intre shaping si sala de forta...Eu am fc shaping 2 ani apoi m-am lasat slabisem 20 de kg pe linga asta fc si o zi de descarcare pe saptamana chiar si mai des ceea ce consta din aruncare unui kg pe zi.in aceea zi am voie sa consum un litru de chefir sau 1 kg de fructe sau legume(sigur ca fructe de'a noastre si care au putina glucoza)