| gyo_8403 a întrebat:

As dori sa imi recomandati o pasta de dinti care sa ma ajute sa elimin cariile, ca am observat 2, pe masele.
Nu vreau sa ma duc la doctor!

Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Pasta de dinți previne cariile, nu le elimină.

| kattya96 a răspuns:

Buna. Orice pasta de dinti te ajuta sa previi cariile. Niciuna nu le poate indeparta. Deci singura solutie este doctorul. Nu vreau sa te sperii, stiu ca doare dar daca compari durerea pe care ti-o fac cariile ( si o sa te doara rau) cu cea a unui aparat micut, eu as alege aparatul ala sufocant care imi da dureri de cap. Urasc dentistul, dar dupa ce ies de acolo sunt cel mai fericit om de pe lume. Nu-ti fie teama, esti o persoana puternica doar nu te sperii de un amarat de doctor.
Succes! happy

| Bijou a răspuns:

Nu poti scapa de carii cu pasta de dinti, trebuie sa mergi la stomatolog, dar o pasta pe care ti-o recomand este aceasta http://forever-aloe-vera.eu/produs/191

| DianaAndra1 a răspuns:

Pasta de dinti care sa-ti elimine cariile nu exista. Exista sa ti le previna. Cand deja ai facut carii, nu ai alta solutie decat sa mergi la dentist. Hai nu-ti fa atat de mari griji, nu e chiar dureros.

| LUuuuci a răspuns:

laughing caria nu se trateaza cu pasta de dinti, odata instalata ea va avansa indiferent cu ce te vei spala, numai ca spalandu-te circa de 3 ori pe zi(dupa fiecare masa principala) vei reusii doar sa incetinesti procesul deoarece PH-ul din gura ta va avea limite normale astfel acidul care macina dintii nu se va forma.Siguru tratament e doctorul...care o va curata si o va plomba big grin.SI un sfat sa o faci cat mai repede pentru a nu fi dureros si o interventie complicata!

| TheCreionel a răspuns:

Buna!
Eu ti-as recomanda Colgate Total Advanced Whitening, Sensodyne Repair & Protect...sau uita-te aici:
http://www.dentist.ro/ce-tip-de-pasta-de-dinti-sa-imi-aleg

| xxxxxxxxdfsfsdfsdf a răspuns:

Trebuie sa te duci la doctor o simpla pastade dinti nu tear putea ajuta cu mare lucru...

| Etxd a răspuns:

Eu iti recomand COLGATE asta am patit si eu m`am trezit cu o carie si am vazut in reclame pasta de dintii COLGATE eu de obicei foloseam Blend-a-med si nu era chiar asa de buna dar am folosit COLGATE 4 saptamani la rand in fiecare zii si dimineata si seara si nu mai am nimic! sper ca ti-am fost de folos!

| Chriss_3997 a răspuns:

Parondontax

| bianca13_5333 a răspuns:

Daca carile sunt inca mici si nu au evoluat inseamna ca te poti spala pe dinti cu sensodyne sau colgate dar cel mai bine ar fi sa te duci la medic si sa te consulti

| coke_3619 a răspuns:

Frate ale nu se mai iau iti recomand sensodine or colgate wirthe ala cale albeste dintii, baftabig grin