| ItsMatrix a întrebat:

Cum pot scapa de galbeneala de pe masele? Am o masea care parca e stricata. Adica e mai galbena putin si are ceva ca negru pe deasupra. Am fost la dentist in legatura cu alta masea si nu a bagat de seamna ceea ce inseamna ca nu e nimica. Imi recomandati vreo pasta de dinti pentru asa ceva? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Pinocchio a răspuns:

Daca se vede punct negra, ma tem ca este vorba de o carie, care trebuie tratat la stomatolog.
Trebuie aflat si din ce cauza sunt galbeni dintii tai, stomatologul va decide daca e cazul sa efectueaza proceduri pentru albirea dintilor, sau poate fi vorba si de lipsa unor vitamine.

Răspuns utilizator avertizat
| Clantza a răspuns:

Dentistul la care ai fost este idiot (sau se grabea). Data viitoare cand te duci intreaba-l ce este in neregula cu maseaua aia.

| CatalinaMA a răspuns:

Incearca cu bicarbonat pus peste pasta de dinti cand te speli, sau sare..asta albeste. insa sa nu repeti asta decat o data pe saptamana pentru a nu iti fi afectat smaltul