| anonim_4396 a întrebat:

as dori sa stiu daca sunt bune tigarile Kit complet TGO 901 de pe site-ul tigaraelectronica-nr 1.ro. A incercat cineva si erau bune? Sau nu? Aveti propuneri? VA rog sa imi raspundeti repede pentru a ii lua mamei mele cadou de Craciun, deoarece fumeaza foarte mult si o doare pieptul Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Tu ai ales acest site( sunt si altele cu preturi mai mici )--- acelasi tip de tigara electronica vanduta de un site sau altul nu sunt diferite d.p.d.v. calitativ( este mai multa reclama ca sa-si vanda produsul!). Identifica un site cu sediul in orasul tau ca sa nu mai trebuiasca sa platesti curierul. Tigarile electronice sunt foarte bune atunci cand doresti sa te lasi de fumat si nu poti s-o faci brusc din cauza dependentei organice de nicotina. In general, aceste tigari sunt prevazute cu niste cartuse in care se pune o picatura dintr-un lichid care contine concentratii diferite de nicotina( "high","low","nicotina 0 " ) --- atomizorul tigarii transforma acest lichid in vapori( nu fum!)care contin nicotina si o aroma( la alegere!). Sotul meu le foloseste de vreo 6 luni --- cel putin acum urca scarile fara sa mai gafaie( nu mai vorbesc de cata economie face la bani! )

| SaveTheNature a răspuns:

Eu am fumat 5 ani si ma tot chinuiam sa ma las.Am incercat fel si fel de tratamente,plasturi si toate cele.Am aflat care e secretul lasatului de fumat.Acum nu mai fumez delocbig grin
De obicei fumatul este rezultatul altor proaste obiceiuri.Asadar ca sa te lasi de fumat mai intai trebuie sa iti schimbi alimentatia!Va da rezultate ai sa vezi.Promit!
1.Nu bea cola,alcool,sau sucuri.
2.Nu manca dulciuri!
3 Nu manca alimente "grele"(carne de porc,carne de vita)
4.Mananca fara sare,sau cat de putina sare
5.Nu manca dulciuri
6.Nu manca prajeluri
Iata ce poti manca:
1Fructe si legume(mai ales crude),supe ciorbe cu legume,fasole etc
2Iaurt mai slab
3Lapte mai slab
4Paine integrala(neagra)
5Peste slab
Fa cat de multa miscare poti,eventual poti merge si la sala!
Daca nu ai incredere in acest tratament gandeste-te putin cum poti fuma dupa un iaurt?sau dupa un mar?sau dupa lapte? si cum poti fuma cu colasmug beresmug cafeasmug dupa o masa copioasa cu carne dulciuri si etc.
Deci manaca sanatos intocmai cum am scris mai sus.Succes!
Iti va fi greata de ele in timp si gandeste-te ca provoaca boli de plamani(cancer),boli de inima,de piele,mirosi urat si respingator,iti ocupa timpul,si iti consuma banii. SUCCES!

| Alle23 a răspuns:

Am o propunere : nu cumpara tigari.happy tigari-->cancer-->mort.

| brokenwing a răspuns:

Convinge-o sa se lase. nu-i faci nici un bine daca ii cumperi tigari fie ele si electronice. sunt aceeasi marie cu alta palarie. toti cunoscutii mei care si-au luat tigari electronice s-au reintors la cele clasice, deci bani aruncati aiurea.