| CosmyCool a întrebat:

Bună ziua, as dori sa știu în ce consta examenul medical pentru școala de șoferi și dacă e posibil sa fac examenul acesta înainte sa depun dosarul?
Dacă am vre-o problema cu ochii îmi va spune acolo de ce dioptrii am nevoie sau mă trimite în alta parte sa plătesc alta consultație?
Și la examenul psihologic am înțeles că poate să îmi rezolve instructorul?
Ce alte examinări mai sunt infara de cel la ochi și cel psihologic?

Dau funda pentru cel mai bun răspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| LoveSleep a răspuns:

Examenul medical pentru școala de șoferi e un fel de "hai repede, că mai sunt la coadă". Poți să bei, să fumezi, să te droghezi și pe urmă să te duci să-ți tragă sânge. Îți va zice că ești ok, pentru că nimeni nu se uită peste ele.
Examenul pshihologic e foarte ușor, de ce ți-ar rezolva instructorul? Oricum, toată lumea trece la el.