| Andreea278 a întrebat:

Examenul psihologic pentru carnetul de soferi e pe aceeasi foaie cu cel medical?
Scuzati-mi exprimarea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu. Sunt doua domenii diferite cu doi specialiști cu ocupatii diferite. Discuți atât cu medicul, cât și cu psihologul, separat.

| Andreea278 explică (pentru Donsavas):

Am discutat cu el si cu specialistii.Au trecut totul pe o foaie si de asta nu inteleg.Totusi stii ce scrie pe foaia aia de la psiholog?laughingSa vad daca e corectlaughing

| Iunix a răspuns:

Acum m-am înscris și eu la școala de șoferi pentru categoria B. Examenul psihologic este pe altă foaie și îl poți da chiar și la școala de șoferi, dacă are așa ceva.

| Adiadictie a răspuns:

Depinde pentru ce categorie de autovehicule. la categoria b nu se face examen psihologic separat.

| Andreea278 explică (pentru Adiadictie):

B.Deci e pe aceeasi foaie, nu?