| Laurentiu2526 a întrebat:

Bună ziua. Aș dori să vă întreb câte zile se ia Vimovo? Devi cumva dependent de el? Inițial l-am luat 7 zile, iar la câteva zile (5 zile) am început să-l i-au din nou ca să nu mai am inflamație.

Acest medicament este pe termen lung sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Din prospect am inteles faptul ca acest tip de anti-inflamator contine si inhibator pompa de neutroni, ceea ce este genial, intrucat este stiut faptul ca medicamentele tip AINS (antiinflamatoare nesteroidiene) sunt distrugatoare ale stomacului in primul rand, acest producator care a facut Vimovo a fost inteligent!
De aici rezulta ca se poate lua pe termen mai indelungat decat AINS-urile obisnuite, insa pe cat timp? nu pot sa iti zic, intreaba farmacistul sau medicul de familie daca ai!

iti recomand sa citesti prospectul

| dullcat a răspuns:

Buna.De obicei aceste informatii le gasesti pe prospect.Pentru un raspuns pertinent, intreaba la farmacie sau chiar pe medicul de familie.