| carmina34690643 a întrebat:

As prefera un raspuns de la cineva care se pricepe cat de cat macar. Acum 10 zile de la o saritura mi s-a deplasat rotula in exterior dar am reflexul bun si am intins imediat piciorul fara sa cad. E a treia oara in 4 ani cand imi sare rotula si de primele doua ori am avut atela 2 sapt iar acum port doar o oreteza speciala care imi limiteaza miscarea. Seara dorm fara ea, o data la doua zile iau un antiimflamator si pun compresa. Inca mai este umflat si imi limiteaza miscarea. Cred ca este umflatura si sub rotula ca nu il pot indoi atat de mult incat sa mi se alinieze rotula perfect in axul ei. Cat credeti ca va mai dura pana sa pot indoi piciorul si sa merg normal, sa am rotula normal aliniata? Ce sfaturi imi dati ca sa ma vindec mai repede. Apropo, iau in fiecare seara StopArtroz ca sa mi se refaca cartilajele mai repede. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nitunitu a răspuns:

Buna Carmina. Pot doar sa iti recomand un supliment pe langa ce ti-ar recomanda ceilalti oameni sau doctorii.

Eu am avut probleme cu articulatiile destul de mari, am fost la Slanic prahova si am facut baie cu namol si mi-a regenerat tot corpul.

Iti recomand sa suni la slanic prahova (gasesti numarul pe net) si sa ii rogi sa iti trimita o galetusa cu namol pentru problema ta( Daca insisti te vor ajuta).

Unge-te la genunchi de jur imprejurul rotulei si stai asa cu el cateva ore pana se intareste.

Daca faci asta de 4-5 ori intr-o saptamana o sa te simti mult mai bine.

Nu iti face nimic rau namolul, este miraculos pentru dureri, articulatii, artroza si multe altele.

Repet, este doar un supliment pe langa ce sfaturi mai poti culege.