| carmina34690643 a întrebat:

big grin
Poate ma ajutati si pe mine.Acum trei zile mi-am scos genunchiul din atela gipsata si acum port o orteza cand merg dar am genunchiul in continuare umflat, nu foarte rau dar este si ma impiedica sa il indoi. Abia daca il pot indoi putin pentru ca simt ceva care ma tine si ma cam doare.Ce credeti? In cat timp voi putea indoi normal genunchiul.Si vreau sa spun ca am purtat decat 7 zile atela si nu a fost grav....am avut doar deplasare de rotula.
Dau Funda la cel mai bun raspunswinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| InQ a răspuns:

Stai in pat si apasa putin pe genunchi cu o compresa de gheata sau lasa compresa acolo. Asta iti va reduce umflatura. Pentru mai multe informatii viziteaza medicul. Insanatosire grabnica!:*happy