| emabenciu a întrebat:

Buna ziua! As vrea să aflu și alte păreri decât până acum. Sunt însărcinată în 12 săptămâni, de vineri din data de 1 m-au apucat niște dureri abdominale dar fără sângerări, am mers la urgență și totul era bine nu am vrut să mă internez atunci așa ca am refuzat internarea, am mers acasă cu tratament cu no spa și arefam. Sâmbătă aceeași problemă, am decis sa merg din nou să mă internez am stat în spital 3 zile cu injecții cu no spa dimineața și seara și arefam, la final diagnosticul iminenta de avort. Mereu bebele când îl verificam la ecograf sare în burtă era bine nimic desprins poate fi normală durerea, uterul crescând doar, eu sunt și mai slabă și sensibilă e prima sarcină, vă rog am nevoie de ajutor! Poate mai există persoane care au trecut prin așa ceva și au dus sarcina la termen cu bine!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt barbat dar nu inteleg ce ajutor ai mai dori daca deja ai fost la urgentă?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai mai pus acum 4 ore aceiasi intrebare la care ti s-a raspuns, de ce te repeti ca babele de 100 de ani? De ce pui mereu aceleasi intrebari crezi ca stim noi mai multe decat medicii? Stai in pat si odihneste te acesta este si sfatul medicului, fara sa faci efort 9 luni cit dureaza sarcina, cîti ani ai?

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Cea mai bună parere pentru situatia ta e a unui doctor.
Nu mai astepta sa ai probleme iar ca sa actionezi. Cauta un doctor (obstetrician-ginecolog) bun la tine in oras care sa se ocupe de problema ta.

Răspuns utilizator avertizat
| alinamocan39 a răspuns:

Cred ca nu trebuia sa refuzi internarea. Exista unele sarcini unde femeia stă doar în pat și nu trebuie să facă niciun efort. Cel mai bun sfat în acest caz e să stai într-o strânsă legătură cu medicul ce îți monitorizează sarcina, cat mai puțin efort și stres. Cu toate ca cred ca e mai bine sa fii internata și monitorizată de la spital, măcar pentru o perioada.