| AlexandraMaria25 a întrebat:

As vrea sa ma lămuriti și pe mine deoarece sunt speriata. Nu vreau sa râdeți de mine sau sa va bateți joc de mine.
Am 15 ani și m-am masturbat. Foarte rar o fac ( o data la un an) va spun sincer.
Și pur și simplu nu stiu ce s-a întâmplat cu mine dar marți seara, m-am masturbat. Țin sa precizez ca eram in a 3 a zi de ciclu menstrual.
Acum ceea ce vreau sa va întreb este dacă durerea de burta pe care o am, este din cauza masturbării sau nu are nici o legătura. Pot sa am dureri din cauza aceasta?
Sau poate am răcit? Va rog ajutați-ma!
Ajutați-ma sa ma liniștesc ca nu stiu ce sa fac.
Vreau sa stiu dacă este din cauza masturbării sau nu.
Va mulțumesc pentru înțelegere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Macar nu crezi c-ai ramas insarcinata ca mai sunt si din astea laughing N-are nicio legatura, te doare burta din cu totu alte cauze.

| RAY a răspuns:

Masturbarea nu poate determina asa ceva, menstruatia, alimentatia tip fast food, dulciurile,coca cola, sprite astea ne omoara zilele si sanatatea, recomand multe legume, fructe, apa 2 litri, suplimente de fier, magneziu, calciu, zinc = intareste sistemul imunitar

| AlexandraMaria25 explică (pentru RAY):

Va mulțumesc mult! Sănătate!

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect in cazul tau este NU Durerea resimtita in zona burticii tale, NU s-a produs ca o urmare a masturbarii practicate. Fiindca esti in cea de a 3-a zi de menstruatie, este posibil si mai plauzibil ca durerea sa reprezinta dureri menstruale care se pot produce frecvent in acest moment al ciclului menstrual. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Poți să te masturbezi și de 730 de ori pe an, nu o să te doară nimic (decât dacă o faci foarte dur). Dimpotrivă - orgasmele te pot ajuta să te simți mai bine.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Te doare din cauza menstruație!

Sau poate ai o diaree big grin

| AnaQ a răspuns:

Când te masturbezi in timpul ciclului menstrual apar și aceste dureri inevitabil. Stai liniștită și ai să vezi că nu ai absolut nimic.