| anonim_4396 a întrebat:

Salut as vrea sa ma ajutati si pe mine, cind am ciclu am foarte mari dureri in burta ce sa fac, mu mai pot sa suport durerea(ajutati-ma)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fa mult sport in perioadele dintre menstruatii si daca asta nu-ti amelioreaza durerile, du-te la ginecolog. Ai putea avea endometrioza sau adenomioza.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Un algocalmin sau nurofen...sau fa o baie scurta cu apa calduta sau incalzeste niste apa, pune'o intr'o sticla si o tii intre picioare happy

| Marry:X a răspuns:

Buna. Pune o sticluta cu apa calda, niste pastile nurofen sunt foarte bune pentru dureri menstruale si ceaiuri caldute.Pa pa:*

| denisa0906 a răspuns:

Pai cand simti tu ca te doare tare. pune`te in pat 10 min. crede`ma ajuta. cel putin pe mine da si apa fierbinte pe burta.sau un masaj...happy si sportul crede`ma ca e ff sanatos :X in perioada menstruatiei

| Năpârlici a răspuns:

Incearca cu o pastila pentru dureri menstruale si o sticla cu apa calda(spre fierbinte depinde cat suporti) pe care sa o pui pe burta happy Poate merge bafta!