| simonaghe a întrebat:

As vrea sa stiu daca exista cineva care a mai reusit sa slabeasca dupa ce s-a ingrasat in urma tratamentului cu hidrocortizon. Eu am luat 7 kg in greutate in numai 2 saptamani si de atunci a trecut aproape un an iar eu nu ma mai reusit sa slabesc decat aproximativ 1 kg. Va rog sa ma ajutati cu vreau sfat, nu stiu ce sa mai fac!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cele mai multe persoane iau in greutate in cursul tratamentului cu cortizonice, mai ales daca nu isi supravegheaza foarte atent dieta. Ar trebui sa te vada un endocrinolog, fiindca cortizonul este un hormon implicat in metabolism si dereglarile lui pot fi tratate.

1 răspuns:
| simonaghe explică:

Multumesc, Brigaela!