| TruLove a întrebat:

Astazi sunt fix 12 zile de cand mi s-a terminat ciclu menstrual si mi-a venit azi din nou...am avut doua contacte sexuale neprotejate dar ambele cu terminare afara. Ce poate fi, din ce cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil sa fie menstra de nidatie a ovulului fecundat.
daca ai avut sex neprotejat in perioada fertila, poti sa ramai insarcinata, chiar daca nu a eja culat in vagin, de la picatura care se scurge din penisul baiatului, in primele secunde cand este introdus in vagin, la inceput de partida de sex. Picatura care contine si spermatozoizi daca a existat o alta partida de sex in prealabil, ramanad intotdeauna spermatozoizi ne-eja culati pe teava.

| TruLove explică (pentru Violleta2022):

Intotdeauna am facut asa si nu am ramas insarcinata, nu am facut sex fara a face dus apoi.

| Violleta2022 a răspuns (pentru TruLove):

Ce treaba are dusul cu sexul?

| Onut_Dumitriu_1997_IJmA a răspuns:

Din cauza ca nu te speli la libidou

| Andra6 a răspuns:

Tu cati ani ai? Asta ar fi poate o solutie. Poate nu esti sigura ca s-a terminat afara. Siii... putem virbi despre ceva?

| Petru_Liuliceac_2000 a răspuns:

Cel mai bine este să consulți un doctor ginecolog.
Ai face bine dacă n-ai sta să aștepți încă 12 zile, de altfel te trezești cu burta la o lună.
În cazul în care partenerul nu se urinează după ce ejaculează (doar dacă după asta începeți un alt "round") 70% e posibil ca să rămâi însărcinată.
La ginecolog cât mai rapid!