| Sonya27 a întrebat:

azi cand am fost la toaleta urinez cu sange, vreau sa mentionez ca de 2 zile iau vitamine care se numesc centrum pentru femei. ce se intampla cu mine, am vreo boala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi vorba de o infecţie urinară ( în cel mai "fericit" caz ), sau o afecţiune mai gravă...

TREBUIE să mergi URGENT la medicul de familie pentru Trimitere la analize/investigaţii suplimentare ( sumarul de urină/urocultura, PREFERABIL cu antibiogramă ), eventual, chiar o Trimitere la medicul specialist ( urolog sau nefrolog )!

Vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......adulti_596

http://www.sfatulmedicului.ro/......tiala-_589

Toate cele bune şi multă sănătate.

| Sonya27 explică (pentru bursuc001):

Buna ziua. vreau sa va anunt ca nu am fost la medic, adica vineri nu am mai avut nimic..nici nu ma mai usturat si nici sange nu mi-a mai curs. oare a fost o infectie si a trecut?

| bursuc001 a răspuns (pentru Sonya27):

Dacă este vorba de o infecţie, atunci NU trece de la sine!
Ea se va AGRAVA sad

Ar fi, totuşi, indicat un control medical!

Multă sănătate.

8 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa te adresezi unui medic nefrolog pentru consult si investigatii.
http://www.i-medic.ro/analize/hematurie-hematii-sau-eritrocite-urina

| dodoc a răspuns:

Asta e destul de grav mergi la medic cat de repede poti e cu rinichi

| PisSsy a răspuns:

Cred ca ai o problema la rinichi! anunta-i pe ai tai si du-te la doctor!

| Sonya27 explică (pentru PisSsy):

Si daca usura, adica simti arsuri tot de la rinichi vine?

| PisSsy a răspuns:

Da! Poate ai un blocaj la rinichi. Cunosc pe cineva care a urinat asa timp de 2 saptamani (tot baiat) si i-a fost frica sa le spuna alor lui si a ramas fara un rinichi. asa ca e bine sa mergi la doctor sa vezi care e problema cat mai repede!

| PisSsy a răspuns:

Baiat* fara tot" in paranteza... vorbeam la tel nu eram atenta!