| SweetAngel a întrebat:

Nu stiu ce se intampla, de cateva saptamani nu mai urinez usor si ma duc de foarte multe ori la toaleta si cand urinez fac foarte putin si simt o usturime. Ce am? este grav si cu ce se poate trata? Mentionez ca am 15 anisi sunt fata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie urinara. Este destul de grav, fiindca poate urca spre rinichi, dar se trateaza foarte bine, daca alegi antibioticul potrivit. pentru asta trebuie sa mergi la medicul de familie care iti va face o analiza (urocultura) si iti va da tratament in functie de aceasta.

Abh
| Abh a răspuns:

Ai facut o cistita, trebuie sa mergi la medic pentru tratament. Daca nu o tratezi, infectia va urca la rinichi si boala se va agrava si va fi mai greu de indepartat.

Apache
| Apache a răspuns:

. poate ai racit?

| OanaG a răspuns:

O infectie urinara, eu pentru asta am luat Uricol.[plicuri]

| mioara a răspuns:

Leacul este urinal este de 100 de ori cel mai bun. Un an fericit.

| haiZI a răspuns:

Probleme cu prostata sau ai facut o infectie urinara.
Mergi la doctor pentru un control.

| Foca a răspuns:

Este posibil sa ai porstata nu sunt doctor dar asta cred eu. Du-te la un control cel mai bine :à funda pls

| mada00madalyna a răspuns:

Ai facut cistita.Si eu am avut.Trebuie sa te prezinti la medicul de familie.

| mada00madalyna a răspuns:

Si am vazut ca mai multi useri au scris ca ai probleme cu prostata sau ai prostata, asta nu este posibil pentru ca numai baieti fac prostata.Si un pont : Dupa tratarea cistitei s-ar putea sa iti dea niste pastile pe baza de plante care trebuiesc luate 2-3luni parca se numesc Cistone sau ceva de genul.Eu iti recomand sa le iei pentru ca sunt foarte bune. Cere parerea mai multor persoane.Pa-pa.

| Ela_6996 a răspuns:

Mergi imediat la doctor, ca nu-i de glumit