| 80Cris a întrebat:

Buna ziua!
Bunicului meu in varsta de 70 de ani i s-a descoperit ca are metastaze la ficat.Inca nu se stie de unde si de la ce organ a pornit cancerul. Avand in vedere ca are si diabet si o varsta inaintata cam care ar fi sansele lui de supravietuire?

P. S Am mai pus aseara o intrebare asemanatoare dar inca nu a aparut.
Multumesc pentru raspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Daca va permiteti, duceti-l la Oradea, acolo exista un aparat( gen tomograf) care descopera toate tumorile canceroase din organism. Din pacate, costa 45 de milioane investigatia care se cheama PET CT.

1 răspuns:
| 80Cris explică:

Multumesc Abh!