| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua! Cât ar costa o operație de circumcizie în București? Menționez că am 23 de ani și penisul foarte mic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Daca doresti sa faci operatia de circumcizie in speranta ca penisul va mai creste, faci o greseala enorma deoarece acest lucru este doar un mit rasuflat si ridicol.Vei trece prin durere, iti vei expune penisul la infectii, la uscaciune si ulterior vei avea o sensibilitate mai scazuta pentru un mit cu totul si cu totul fals.

Daca motivele sunt altele, atunci tu stii mai bine ce optiuni ai si ce vrei sa faci.
Pretul variaza intre 500 si 1.500 euro in functie de clinica si medicul care te va opera, mai ales ca Bucurestiul are preturi mai piperate.

Ce inseamna "foarte mic"? Daca il compari cu povestile mincinoase in care toti din grupul tau se lauda ca il au de 24cm si rezista la 10 partide si tot mai pot, atunci inventeaza si tu si gata! Ca doar nu te doare gura...
Dar daca il compari cu media nationala (12, 73cm daca nu ma insel), atunci sunt convinsa ca nu mai e chiar asa de mic.
In orice caz, nici circumcizia si nici orice altceva nu va face ca penisul tau sa fie mai mare.

Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pina pe la 1000 EUR, depinde unde o faci. Ce inseamna la tine "foarte mic" s-ar putea sa nu fie de fapt chiar foarte mic, intr-un final...

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

7 cm în stare erectă.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ehem, in cazul asta poate ai vrea sa il lungesti. E operatia aia care sectioneaza tendonul sau ce naiba e bucata aia care il prinde de pubis. Probabil cistigi vreo 4-5 cm chiar. Doctorii ce zic?

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Încă nu am vorbit cu vreun doctor. Am fost operat de fimoză când eram mic. Am prepuțul puțin crestat. Oare să-mi atins chirurgul vreun nerv arunci și din acest motiv să am penisul nedezvoltat? 2 cm in stare flasca si 7 cand este in erectie.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar nu am cea mai mica idee, din pacate. Totusi 7 e intr-adevar mic.
@Floareasoarelui: Media aia e un mit, nu stiu de unde naiba au scos-o. Nu de alta, dar ar trebui vreo 2-3 cm in plus ca sa ajungi la o medie. Sintem totusi europeni, nu asiatici.

| RobertMoon a răspuns:

O să-l ai și mai mic după operație.

| dinaprilie a răspuns:

Https://circumcizie.ro/? gclid=CjwKCAjwoNuGBhA8EiwAFxomA07zS1ZcSeKZ0vBZGNMMAttVVVXI-iqQPs-dqdrahatygt8zgvTwr3KhoCaqQQAvD_BwE

https://www.cosmedica.ro/fimoza/#5

Vezi ce zice si pe aici cu ochisorii tai.

https://www.google.com/......ritate-219