| Dorinapop012 a întrebat:

Ce credeți că pot însemna următoarele simptome? Durere la nivelul obrajilor inclusiv dentară, adică dureri dentare la dinții de sus fara sa am o problema dentară, uneori dureri frontale, dureri de urechi. Credeți că poate fi o sinuzită? Anul trecut în octombrie mi-am făcut o radiografie a sinusurilor și am fost diagnosticata doar cu o rinita acuta, dar după asta nu m-am protejat cum ar fi trebuit eram mereu in capul gol și etc, credeți că e posibil sa se fi agravat in sinuzită? Cum as putea scăpa? Aștept răspunsuri, mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| TheMaker a răspuns:

Este posibil ca rinita să fi degenerat într-o sinuzită. Infecția s-a extins și presează în locurile sensibile, pentru că nu există drenare (scurgere prun căile nazale).
Fuga la doctor.

| Dorinapop012 explică:

Plus dureri la nivelul nasului am uitat sa menționez plus o senzație ciudată ca și cum aș fi tras apa pe nas.