| panique a întrebat:

am osul frontal foarte dezvoltat.in zona sinusurilor frontale (deasupra sprancenelor). ar trebui sa ma ingrijoreze? sinuzita ar putea avea vreo legatura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijoreze nimic, pentru ca asa este configuratia craniului tau. Sinusurile sunt in interior si ele sunt niste cavitati in zona frontala si maxilara. Daca ai avea sinuzita, te-ar durea capul si ai avea tulburari respiratorii, febra ori subfebrilitate, eliminarea de mucozitati, ceea ce nu cred ca este situatia ta.
Multa sanatate si daca ai cumva probleme ce sunt legate de sinusuri, este cazul sa mergi la un medic ORL-ist, care iti va indica un tratament, dar repet aceasta afectiune si daca exista, nu are lagatura cu formatul fruntii tale.