| Mihaella225 a întrebat:

De vreo 3 saptamani ma doare in partea dreapta jos a spatelui si mi se lasa durerea pe picior.Am si ameteli uneori, dureri si greata.Am fost consultata de 3 medici de familie cum am mai spus si in alta intrebare si mi s-a zis ca ar fi trebuit sa sar in sus de durere daca ar fi fost...nu stiu ce sa mai cred,ma gandesc ca daca ar fi fost apendicita, s-ar fi agravat pana acum...am facut si o radiografie la coloana si a iesit buna,doar ca medicul de familie a observat ca am tendinta sa ma incordez si mi-a trecut ca diagnostic lordoza, mi-a recomandat sa merg la fizioterapie.Voi ce credeti? E apendicita sau nu? Nu pot sa-mi scot asta din cap

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poate fi apendicita de 3 saptramani. Ai fi murit in maxim 10 zile.

| Mihaella225 explică (pentru Brigaela):

Stiu,dar nu pot sa-mi inteleg durerile...de asta le-am asociat cu apendicita.Toata lumea mi-a zis sa ma calmez pentru ca daca era m-ar fi durut la palpare, cand ma aplec, tusesc etc O sa incerc sa merg la fizioterapie...

| Brigaela a răspuns (pentru Mihaella225):

Nu stiu nici eu. Ecografie genitala ai facut?

| Mihaella225 explică (pentru Brigaela):

Doar abdominala si radiografie.

| Mihaella225 explică (pentru Brigaela):

Credeti ca ar trebui sa merg sa ma vada si un chirurg?

| Brigaela a răspuns (pentru Mihaella225):

Nu prea are rost sa te vada un chirurg dupa atat timp. Avea rost in primele 2-3 zile, acum stim cu siguranta ca nu e apendicta, dupa evoluitie. Mai degraba un ginecolog

| Al3xanndra a răspuns:

In partea dreapta jos a spatelui se afla unul dintre rinichi. Nu cred că ai apendicita, cel mai probabil infecție urinară care de trateaza, sănătate!

| Mihaella225 explică (pentru Al3xanndra):

Am facut o ecografie abdominala si rinichii nu aveau nimic...

| Mihaella225 explică (pentru Al3xanndra):

Am facut o ecografie abdominala, dar mi-a iesit analiza buna la rinichi...

| Mihaella225 explică:

Dureri de cap*