| darkprincesskiss a întrebat:

Ce parere aveti despre CEAIUL DE GHIMBIR CU LAMAIE pentru a slabi?
Am grija si la alimentatie pe langa consumul de ceai. As dori sa slabesc cateva kilograme. Daca imi mai puteti oferi si alte sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Ceaiul respectiv este pentru întărirea imunității, nicidecum pentru slăbit. Daca vrei sa slăbești, renunță la prăjeli, sucurile din comerț, dulciuri, fast-fooduri, consuma in schimbul lor lichide: supe, apă plată, sucuri făcute în casă, legume, fructe, ghimbirul și lămâia in stare pura ajuta pentru a slăbi, deși luate singure nu. Și bineînțeles mișcarea, pentru a arde grăsimile. Mănânci puțin și des și ultima masă sa fie înainte cu 3 ore de a te culca. Fă-ți un meniu personalizat pentru a putea tine o dieta sănătoasă. Îți recomand să citești pe internet despre Low-Carb sau Dieta Ketogenica, ambele foarte bune pentru a avea un corp sănătos, slăbești în timp fara a pune pe tine kg pierdute.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Apa daca o bei dimineate, 0, 5l iti creste metabolismul

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu am auzit asa ceva despre combinatia aceasta. Eu cred ca trebuie sa ai o alimentatie sanatoasa si sa faci cat mai mult sport.

Răspuns utilizator avertizat
| denisaromina25 a răspuns:

Eu beau apa cu lamaie, mai multa lămâie, mai putina apa, dar am vrut si eu sa incerc aceasta diete, fiindcă o prietenă mi-a spus că a reușit sa slăbească 2 kg pe zi, fara sa mănânce paine, prăjeli sau cartofi!
Am sa incerc, dar de ocamdata nu găsesc ghimbir.
Sper ca si tu sa reusesti sa slăbești!

| denisaromina25 a răspuns (pentru denisaromina25):

A si, pentru mai multe diete sau metode de slăbit, consulta canalul de Youtube EU Știu TV

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru denisaromina25):

2kg eventual pe luna, nu pe zi.