| KerryL a întrebat:

Cred ca am eritem dupa cate am citit pe internet deoarece am nasul si langa nas tot timpu rosu de vreo luna si cand este cald si cand este rece afara daca pun degetul unde este rosu si apas se face alb si revine la loc roseala iar cand fac efort se inroseste si mai rau am si niste venisoare mici pe nas va rog daca stiti ce as putea sa fac sa scap de roseata si daca este eritem.multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| FlorenceVi a răspuns:

Da, probabil ai venisoarele de sange sparte. Poate fi de servetelele nazale daca le-ai folosit in ultimul timp. Da-ti cu crema puternic hidratanta, ai gija sa nu pui mana de multe ori pe zi, ca sa nu se inflameze si mai tare.
Cum ziceam, fa-ti o infuzie de ceai de musetel, apoi hidrateaza bine pielea si-ai sa vezi ca-ti revii.