| ralfy123 a întrebat:

am 13 ani si am niste cosuri mici pe nas.....chestia este ca la inviere nu am pat nimic dar dupa acum dimineata cand m-am trezit nasul imi era rosu si pe langa mai erau si cosurile dar in seara aceea de inviere nu avem nimic si Bumm dintr-o data am nasul rosu cu cosuri mici (nu sunt mai multe cosuri) dar am nasul rosu. M-am dat cu lotiune tonica pentru acnee si am asteptat dar la fel era si dupa 30 de min. cryingcryingcryingcryingcrying Ce pot face sa scap de roseala si va rog nu-mi dati explicatii sa stau sa citesc un an la ele scurt si la obiect. Si cum fac sa dispara roseata?

2 răspunsuri:
| hecamefrommetalland a răspuns:

Pune gheață, te va mânca la început, dar apoi va dispărea, apoi dă cu o cremă hidratantă.

| Urssuletz a răspuns:

Cred ca ai facut o iritatie de la ceva pentru roseala date cu crema iar pentru cosuri date cu zama de la lamiie asteapta 10 min si clateste, bafta, fundita